Title Image

BESTA – DOBRZE SIĘ SKŁADA!

TECHNOLOGIA

Hale stalowe BESTA posiadają doskonałe parametry użytkowe, a ich lekka i nowoczesna konstrukcja pozwala do minimum skrócić czas produkcji i budowy takiego obiektu. Hale BESTA posiadają wyjątkowo korzystny stosunek jakości do ceny – jest to możliwe dzięki zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań technologicznych, w oparciu o atestowane materiały budowlane.

KONSTRUKCJA NOŚNA

Obejmuje komplet ram blachownicowych wykonanych z profili zimnogiętych (typu C) o zmiennej wysokości środnika. Dodatkowo, konstrukcję hali tworzą niezbędne usztywnienia wiatrowe wykonane ze skrzyżowanych prętów (tzn. stężeń). Stalowe ramy nośne budynku wykonane są z elementów skręcanych, których parametry wynikają z precyzyjnych obliczeń statycznych. Konstrukcja nośna obiektu wykonana jest ze stali S350GD oraz S235JR ocynkowanej ogniowo (kolor: srebrny). Poszczególne elementy konstrukcyjne łączone są ze sobą przy pomocy śrób stalowych o wzmocnionej wytrzymałości.

KONSTRUKCJA DACHU

Konstrukcja nośna dachu (szkielet) wykonana jest z zimnogiętych kształtowników stalowych, do których mocowane są panele z blachy trapezowej lub płyty warstwowej. Kształtowniki ocynkowane ogniowo. Płatwie dachowe wykonane ze stali S350GD. Panele blachy dachowej powlekane są farbą w dowolnym kolorze (z palety RAL). Płyty warstwowe malowane na kolor wybrany przez klienta (dobór koloru w oparciu o katalog dostawcy płyt).

NAŚWIETLA DACHOWE

Pasmo świetlne o konstrukcji zbudowanej z profili aluminiowych w kolorze naturalnym. Wypełnienie stanowi przezroczysty poliwęglan wielokomorowy o grubości 10-25 mm. Podstawa wykonana z blachy stalowej ocynkowanej. Wysokość dostosowana do kąta nachylenia połaci dachu (w przedziale pomiędzy między 15 cm – 60 cm).

KONSTRUKCJA ŚCIAN

Szkielet konstrukcji nośnej ścian wykonany jest z zimnogiętych kształtowników stalowych, do których mocowane są panele ze stalowej blachy trapezowej lub z płyty warstwowej. Kształtowniki stalowe ocynkowane ogniowo. Panele blachy trapezowej oraz płyty warstwowe są pokryte farbą w kolorze wskazanym przez klienta (dobór koloru z palety RAL). Blachy oraz płyty warstwowe mocowane są do kształtowników ściennych wkrętami z neoprenowymi podkładkami. Obudowa ścian zaczyna się od poziomu +0,35 metra, tj. wierzchu cokołu betonowego.

IZOLACJA ŚCIAN

Izolacja wykonana z płyty warstwowej: styropian, PUR/PIR, wełna mineralna o grubości 60 mm – 140 mm lub blacha trapezowa T35 o grrubości 0,7 mm. Rdzeń płyty warstwowej umieszczony pomiędzy panelami z blachy trapezowej.

OTWORY W ŚCIANACH

Konstrukcja hali BESTA pozwala na umieszczenie w ścianach budynku ram z profili stalowych, stanowiących podstawę do montażu drzwi oraz bram. Okna o standardowych wymiarach montuje się bezpośrednio w płycie warstwowej. W przypadku izolacji z blachy trapezowej, do montażu okien stosuje się dodatkową podkonstrukcję.

ODPROWADZANIE WODY

Hala BESTA wyposażona jest w komplet rynien dachowych oraz rur spustowych, wykonanych z blachy stalowej ocynkowanej lub powlekanej.